ACIBADEM INTERNATIONAL / YEŞİLKÖY
Tümü
Kategoriler
PROJELER /
ACIBADEM INTERNATIONAL / YEŞİLKÖY

Yeşilyurdun en gözde yerinde konumlanmış olan, international hospital, Acıbadem bünyesine geçmesi ile Acıbadem’ in hastane know how’ na ve kriterlerine uygun halı getirilmesi için yaklaşık iki yılı aşkın bir jenerasyon süreci ve sonunda bugünkü haline getirilmiştir.

Proje ana kriteri hastaların gözlerini yormadan eski alışkanlıklarını bozmadan yeni bir sınıf atlama olarak düşünülerek çalışmalar başlatılmıştır. Tüm bölümler alabildiğince malzemelerden seçilerek, güncel tüm sınırları güncel teknolojinin tüm imkanlarıyla oldukça zorlanarak uygulanmıştır. Yerlerin yıkım sonrası bir çok nedenle daha uygun kullanımı için aydınlatma ve malzeme montaj teknikleri sıradan olmayan birçok yeni yaklaşımla detaylandırılmıştır.

Hastanede her bütün kendi ile yarışacak kadar ayrı ve davetkar unsurlarla detaylandırılmıştır.

Giriş polikliniklerinde doğaya atıfta bulunan desenlerle bezeli cam panolar ve kumlanmış mermer kaplamalar ve çalı fenerlerine bağlı aydınlatmalarıyla çok dingin bir karşılama ve ağırlama mekanı haline getirilmiştir.

Call center, danışma bankosu, diş bölümü, nükleer tıp ve hasta katlarındaki ile yansır nitelikte tamamlanmıştır.

Konferans salonu, kafeteryası ise ayrı birer konsept uzantılarıdır.

Giriş saçaklarının kavrayan ve davetkar ortamı cephedeki kaplama ve de formlarla kabuğa yansıtılarak konseptin dışa uzantısı ve sürekliliği sağlanmıştır.