DENTWAY KLİNİK / SUADİYE
Tümü
Kategoriler
PROJELER /
DENTWAY KLİNİK / SUADİYE

            Bu güne kadar yapmış olduğumuz hastane projelerinde genel itibariyle hastane birimleri içerisinde yer alan diş kliniklerinin aksine Dentway diş kliniği tekil olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmış ve sıra dışı bir tasarım gerçekleştirmemiz gereken bir proje olarak da karşımıza çıkmıştır. Konumu itibariyle avantajlı bir lokasyona sahip (Suadiye) yaklaşık 300 m²lik dairede kliniğin tasarım ve planlama noktasında zorlayıcı kısmı apartman dairesinde oluşu ve kat yüksekliklerinin alçak olmasıydı.  Ancak proje, klinik sahiplerinin entelektüel kalite ve hizmet yaklaşımlarını ifade edecek şekilde oldukça ilerici detaylarla, mekanın verilerini yerinde ve doğru değerlendirilecek şekilde sonuçlandırılmıştır.

            Tamamlayıcı ve destekleyici anıtsal nitelikli akvaryum mekanı bölen kolonları fark ettirmeme çabasıyla mekik formu verilerek sonlandırılmıştır.

           Çocuklar için oluşturulan ayrı bir tedavi alanı, tedavinin çocuklar açısından sevimsiz ve tatsız bir durum olarak algılanmasına mahal vermeyecek biçimde,  oyalayıcı unsurlarla donatılmıştır. Diğer gerekli tüm teknik hizmetlerden ayrı, bağımsız bir bölüm halinde planlanmıştır.